Návšteva špeciálnej pedagogičky

Keďže je Matej riadny školák, síce má školu doma, je vedený ako sebariadený študent slobodnej demokratickej školy v Košiciach, neznamená to, že ho nik nesleduje, že nás nik nekoordinuje, že nám nik nedáva podpornú ruku, alebo že sa o nás vôbec nezaujíma.

Matej cestuje pravidelne 2x počas školského roka, väčšinou v čase zimných a letných skúšok, do Levíc za špeciálnou pedagogičkou p.Evou Gelányiovou. Vždy jej dopredu pošleme Matejove portfólio, tj popis vecí, udalostí, tématických celkov, ktorým sa Matej počas daného polroka venoval. Ktoré ho napríklad viac zaujalo, alebo ho nebavilo vôbec. Tiež jej zasielame ilustračné foto z našich výletov, domácich aktivít, projektov, ktoré pomáhame Matejkovi vypracovať.

Veľmi sa tešíme celkovo z možnosti, že Matej je riadne zapísaný v kmeňovej škole, že aj on sa môže posúvať, lámať predsudky o nevzdelateľnosti ľudí s akýmkoľvek hendikepom.

A nesmierne nás teší, keď pani pedagogička povie, že mentálne je Matej na úrovni svojho veku. Že je to malý génius, pretože sa zaujíma o veľké veci, že rodina, v ktorej vyrastá mu poskytuje množstvo podnetov, stimulov a vnemov do života, ktoré si zaslúži.

Pani Gelányiová si určite zaslúži medailu. 🙂

Ďakujeme, že aj vďaka Vám môže Matej navštevovať takúto súkromnú školu, a že nám fandíte, a páči sa vám, ako spoločne kráčame v neistej spoločnosti ale zaručene jasným smerom – žiť plnohodnotný život aj s diagnózou bdelá kóma.