Rok 2018

ROK 2018, update 23/07/2018

Pokračujeme  v každodennom nastavenom režime a  rehabilitáciami v maďarskej Šoproni – podarilo sa nám absolvovať  4 rehabilitácie: Január, Marec, Máj, Jún.

Čo je nové?

V januári 2018 sme absolvovali 2 denný kurz v Malackách, kde sme sa dozvedeli ako sa má pracovať s metódou BIOFEEDBACK, ktorú aplikujeme na stimuláciu Matejkovho mozgu. K tomuto účelu sme zakúpili aj prístroj potrebný k tejto metóde, aby sme  ho mohli stimulovať v domácom prostredí.

Od apríla 2018 Matej navštevuje K Centrum v Bratislave, kde mu je poskytovaný  relax, oddych a stimulácia, a to  prostredníctvom rôznych dychových, strunových a vibračných hudobných nástrojov, svetelných vnemov. My sme našli  odpovede od pracovníkov tohoto centra na naše nezodpovedané otázky, ale aj informácie a názorne ukážky čo  by mohlo Matejkovi pomôcť zlepšiť jeho každodenný  život.

Keďže aj  Matej sa potrebuje  posúvať dopredu a dostali sme  odporúčanie  na  neurorehabilitačné centrum v Ostrave, absolvovali sme teda 2 krát dvojhodinovú  návštevu v  neuro rehabilitačnom centre Arcada  Ostrava za účelom poznania metód poskytovaných  týmto centrom   a momentálne sme na týždennom pobyte v tomto rehabilitačnom centre.  Cieľom je naučiť sa  pracovať s oblekom TERA TOGS, ktorý by mal stimulovať u Matejka lepšiu informovanosť tela a slúži ako pomôcka pre každodennú stimuláciu. Viac  info si môžete nájsť na domovskej stránke http://arcada-center.com/cs/

Plány na najbližšie obdobie?… niet ich veľa, všetko závisí od Matejkovho  zdravia, ale  chceme  pokračovať v tom čo sme začali a veriť v lepšie zajtrajšky, však nie sme sami v našom kríži veď máme pomoc z hora. Tak to cítime. Veď Boh hovorí prostredníctvom Vás. Vás nám poslal do cesty, aby ste sa spolupodieľali na  Matejkovom uzdravení alebo zlepšení jeho života. To ako to celé skončí my nevieme. Nevie to  nikto z nás,  ale nádej nám nezoberie nikto a ani  vieru. Tak  let´s go…