Tvorba pre Mateja

Podpora pre tých, ktorí ju potrebujú, je základnou súčasťou solidarity a spoločenskej súdržnosti. Pomáhať ľuďom v núdzi nie je len morálnou povinnosťou ale aj investíciou do lepšej budúcnosti pre všetkých. Zlepší sa nielen ich životná situácia, ale aj celková kvalita života v spoločnosti. (ChatGPT)

Začať však treba už v rodine. Pretože práve rodina je dôležitou štartovacou jednotkou pomoci. Nielenže je absolútne prirodzenou formou pomoci, ale nevyhnutne aj tou motivačnou pre iných. Rodina je totiž miestom, kde sa formujú hodnoty, vzťahy a základy ľudskej interakcie. Rodina je miesto, ktoré neskôr prerastá do spoločenských vzťahov, ktoré môžu byť zdravšie a ľudskejšie, ak sa pomoci, podpore a otvorenému srdcu budeme učiť už od útleho detstva.

Matej takýchto súrodencov skutočne má. A dokonca až troch 🙂

Sú empatickí, prirodzení, na nič sa nehrajú a občas sa ani s nim nehrajú 🙂 🙂 🙂 Pomáhajú mu veci predstavovať a vysvetľovať, tak ho neustále vovádzajú do reálneho aktuálneho sveta. Nič mu neunikne. Vie, že Messi je v Miami, tiež sleduje aktuálne diania formulovej rodiny, mesačne si chodí pre akčné a detektívne knihy do knižnice, skúša rôzne nové jedlá, objavuje nové krajiny, či medziľudské vzťahy, rád podvádza pri spoločenských hrách, skúša si nové oblečenie či topánky, rád sa dozvedá pikošky …. a mnoho ďalšieho práve vďaka svojim súrodencom.

Asi 3 roky dozadu prišla jedna zo sestier s myšlienkou vyrábať FIMO náušnicky, ako formu finančnej pomoci pre Mateja. Tentokrát sa všetci traja súrodenci pustili do maľovania plátených tašiek a ruksakov.

Ak máte záujem, kľudne poscrolujte a pozdieľajte.

Pomoci nikdy nie je dosť. A vedzte, že ako radosť rozdávaním rastie, tak je to aj s inými čnosťami. Úsmev rozdávaním rastie, láska rozdávaním rastie a tiež aj pomoc rozdávaním rastie. V dnešnej dobe o to viac si potrebujeme pomáhať a hlavne sa jeden o druhého viac zaujímať.

Krásny deň priatelia

FB profil: Tvorba pre Mateja

https://www.facebook.com/groups/1333281253821884